in

BODRUMUN & MedmunTR Kurucusu Ali Samed Güneş ile Özel Röportaj

MUNTurkey.com ailesi olarak BODRUMUN & MedmunTR Kurucusu Ali Samed Güneş’e bu önemli röportaj fırsatını bizlere verdiği için teşekkürlerimizi iletiyoruz! Keyifli okumalar dileğiyle…

 

1) MUNTurkey.com: Kendinizi kısaca MUNer’lara tanıtabilir misiniz? Genel olarak neler yapmaktan hoşlanırsınız? Nerelisiniz?

Ali Samed Güneş: Öncelikle röportaj için tüm MUNTURKEY.COM ekibine teşekkürlerimi sunarım. Sosyal olarak yoğun bir hayatım mevcut MUNler ve seyahatlerin etkisi oldukça büyük bu konuda çevremdeki arkadaşlarım ve MUN ekiplerim ile zaman geçirmek önceliğim. MUN dışında çeşitli organizasyonlarda da fazlası ile yer aldım ve bu durumun da avantajını da MUN konferanslarının organizasyon kısmında yaşadım. Aslen Kayserili olup üniversite göçmeni olarak İstanbul da yaşıyorum.

2) MUNTurkey.com: Bahçeşehir Üniversitesi, Ekonomi Bölümünde okuduğunuzu öğrendik. Üniversite ve bölüm tercihi yaparken nelere dikkat ettiniz? MUN tercihleriniz arasında yer aldı mı?

Ali Samed Güneş: Benim üniversiteye yerleşmemdeki en büyük etkenlerden biridir MUN çünkü applybau sistemi ile üniversiteye yerleştim ve MUN konferansının büyük bir etkisi ile %75 burs aldım. Bunu söylemek yanlış olmaz MUN benim üniversitemi seçti diyebiliriz. Lisede okuyan MUNer’lara tavsiye edeceğim bir sistemdir Applybau ile üniversiteye yerleşim yapmak.

3) MUNTurkey.com: MUN sizin için ne ifade ediyor? İlk kez hangi konferansla MUN kariyerinize başladınız?

Ali Samed Güneş: Belli bir süre sonra zaten MUN hayatımızda önemli bir kısım kapsıyor çevremizdeki insanların bile şekillendirmesin de önemli katkısı var onun yanı sıra çevremde MUN konferanslarını tanımayan insanlara tanıtmaktan oldukça keyif alıyorum. Diğer sorunuza gelirsek ilk konferansıma 2015 yılın da GaziMun ile başladım oldukça değerli dostluklar ve ekip arkadaşları edindiğim bir konferanstı.

4) MUNTurkey.com: Sizi yıllardır yaptığınız başarılı konferanslarla tanıyoruz. Kaymun, MedmunTR ve BODRUMUN önemli MUN markaları haline geldiler. Konferans düzenleme fikri ilk olarak nasıl oluştu?

Ali Samed Güneş: Öncelikle iltifatınız için teşekkürlerimi sunarım. Kaymun şuan aktif olan bir konferans değil lakin ilk göz ağrısı her zaman en değerlidir yeri benim için çok ayrı konumdadır. Bodrumun ve MedmunTR uzun yıllar boyunca aktif olarak devam ettirmeyi planlıyoruz ve her sene geçen senenin üstüne daha kaliteli hale getirme politikası uyguluyoruz bunu sona eren konferans organizasyon raporu ve planlamaya başlayan organizasyon raporu tutuyoruz ikisini karşılaştırıp yeni başlayan projeye eklemelerimizi yapıyoruz. Konferans düzenleme fikri ise ilk katıldığım konferanstan itibaren oluşan bir durum 4. katıldığım Konferansı Genel Direktör pozisyonun da bulunmam ayrı bir özgüven oluşturduğunu söyleyebilirim rahatlıkla.

5) MUNTurkey.com: MUN konferanslarında organizasyon kısmı genellikle en çok dikkat edilen bölüm.PR, Finans, Lojistik, IT ve sosyal etkinlik gibi grupların çok iyi oluşması gerekiyor. Sizin bu grupları oluştururken kriterleriniz neler?

Ali Samed Güneş: Her ekip için farklı yöntemler kullanıyoruz çünkü hepsi birbirinden farklı departmanlar ama hepsinin ortak noktası aynı hangisinin hangi besine ihtiyacı var ise onu veriyoruz diyebilirim. PR ekiplerimiz belli kişiler sabit şekilde kalıyor ekibi güçlendirmek her sene yeni yüzler ile ateşi biraz daha güçlendiriyoruz. Şehir şehir PR ekip modeli uyguluyoruz. Finans departmanımız ile sadece 1 kişinin ilgilenmesi yeterli oluyor Genel Direktörümüz İbrahim Karakeçi ile şahsım konferans ile direk ilgileniyoruz. Lojistik ekiplerimizi biraz daha tecrübe odaklı seçim yapıyoruz daha çok profesyonel ekip isteyen bir departman olduğunu düşünüyorum.

6) MUNTurkey.com: Sizin düzenlediğiniz BODRUMUN’18 konferansı yaklaşıyor!26 – 29 Ekim’de Royal Asarlık Bodrum Hotelde birçok delegeyi ağırlayacaksınız. BODRUMUN’18 konferansı için neler söyleyebilirsiniz?

Ali Samed Güneş: Bodrumun 2018 Konferansı için oldukça heyecanlıyız. Muğla şehrinin ilk Mun konferansı olması ile bölge içinde ayrı bir öneme sahip pozisyonda. Kaliteli mekân kaliteli konferans ilkesi ile Holiday Restort Bodrum otel ile anlaştık imkânları oldukça yüksek olan bir tesis konfor olarak katılımcılarımızı memnun edeceğinden oldukça eminim.2017 konferansına göre daha yoğun bir katılım bekleniyor aynı zaman da MedmunTR ekibine katılmak isteyen munnerlar için oldukça iyi bir fırsat olduğunu söylemek istiyorum. Bodrumun harika doğal güzellikleri ile harika bir BodruMUN konferansı geçirmeyi planlıyoruz.

7) MUNTurkey.com: Yeni projemiz MUNFashion birçok kişiye MUN modası hakkında önemli bilgiler verecek. Size göre MUN Modası nasıl olmalı? Delegeler nasıl giyinmeli, nasıl renkler tercih etmeli?

Ali Samed Güneş: MUN modasına oldukça önem veren bir MUNerolarak bu girişimi oldukça destekliyorum kendim de konferanslarda sıra dışı formal modeller seçerek katılmayı tercih ediyorum. Renk tercihlerine gelirsek siyah tonları her zaman asil olmuştur lakin aksesuarlar ve yan ürünler ile asiliğe ayrı bir şıklık olacağına inanıyorum. Takım elbise de daha farklı renklerde tercih edilebilir lakin çok abartıya kaçmadığı formalı bozmadığı sürece. Örneğin bordo, koyu yeşil ve krem tonları kullanılabilir ve ayakkabıları kıyafetin zıt rengi ile kombin yapılmasını tavsiye ederim. Kızlar için ise stilleto oldukça şık durduğunu düşünüyorum formal kıyafetler eşliğinde.

8) MUNTurkey.com: Eminiz ki MUNer’lar sizi daha yakından tanımak isteyecektir! Son dönemde takip ettiğiniz diziler var mı? Favori şehriniz, yemekler ve kitaplar konusunda görüşlerinizi almak isteriz.

Ali Samed Güneş:  Diziler ile aramın pekiyi olduğunu söyleyemem lakin tam bir Marvel taraftarı olduğumu söyleyebilirim Tony Stark da örnek aldığım bir karakterdir. Favori şehirlerime gelirsek yaz dönemi için konferans şehirlerimiz olan Muğla ve Antalya tercihimdir. Kış dönemin de ise tercihim İstanbul ve Ankaradır.

9) MUNTurkey.com: MUNTurkey.com hakkında görüşleriniz nelerdir? Sizce MUN dünyasına ne gibi katkılar sunuyor ve daha neler yapabiliriz?

Ali Samed Güneş: MUNTurkey.com ülke genelinde gördüğüm en iyi MUNplatformudur. Dünya genelin de ilerleyen dönemlerde sıralı platformlar arasında olacağından eminim ve MUNTurkey.com da emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum böyle bir ortam sağladıkları için. Katıkları hem katılımcılar hem de organizasyonlar için oldukça büyük katılımcıların çoğu konferanstan haberleri olmasını sağlıyor organizasyonları da katılımcılar ile buluşturuyor.

Bu güzel röportaj için Sayın Ali Samed Güneş’e MUNTurkey.com ailesi olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz 🙂 Sizleri Bodrumun kapanış videosu ile başbaşa bırakıyoruz!

BODRUMUN’18 konferansının kayıtları devam ediyor! Geç kalmadan yerinizi alın!

Bodrumun Websitesi

MUNTurkey.com PR Team

[powr-hit-counter id=c360038b_1531222906797]

 

What do you think?

Written by MUNTurkey.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

ITUMUN’18 – 10 Questions and 10 Answers

Special Interview with EgeMUN’18 Team – Presented by MUNTurkey.com PR Team