in

MUN Updates in April 2021

Herkese Merhaba,

Bu sayımızda MUN ile ilgili tüm haberleri görebilir, MUN gündemini takip edebilirsiniz. Geçtiğimiz hafta ne olduğunu ve önümüzdeki süreçte neler olacağını sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Haberler

1) Yüz Yüze MUN konferansları geri döndü!

İstanbul’da SMKIMUN ve Ankara’da The Global Reset Forum düzenlenecek. Pandemi sonrası ilk yüz yüze MUN konferansları olacak SMKIMUN ve The Global Reset Forum’un başvuruları devam ediyor. Deyaylı bilgi için resmi web siteleri https://www.munpoint.com/muns/tbmun-21 ve https://worldyouthsummit.org/grf-delegates/

2) Online Konferanslar Devam ediyor!

Nisan ayındaki MUN konferansları:

RCIMUN 10-13 Nisan Online

TBMUN 16-17 Nisan Online

BIMUN Barcelona 23-25 Nisan Online

ANKAMUN 24-27 Nisan Online

HASMUN 30 Nisan – 1 Mayıs Onlime

KETMUN 30 Nisan – 1 Mayıs Online

Nisan Ayı Konferansları

İSTEKMUN 7-9 Mayıs Online

ACMUN 7-9 Mayıs Online

EUROSIMA 7-9 Mayıs Online

The Global Reset Forum 14-16 Mayıs Yüz Yüze Ankara

EKİNKMUN 21-23 Mayıs Online

IMUN 21-24 Mayıs Online

SMKIMUN 21-24 Mayıs Mayıs Yüz Yüze İstanbul

VIZMUN 28-30 Mayıs Online

Detaylar: www.munturkey.com/calendar

3) Yurt Dışı MUN Önerisi

MUNPoint.com iş birliği ile her ay bir yurt dışı konferansı sizlere öneriyoruz. Bu ay için önerimiz İspanya’dan! BIMUN Barcelona 23-25 Nisan tarihlerinde online olarak düzenlecek. Konferans ücreti 45 Euro. Fakt MUNTurkey kodunu kullanarak %10 indirim kazanabilirsiniz.

4) MUNPoint.com Açıldı

%100 Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen yeni nesil MUN konferansı organize etme platformu açıldı. İlk olarak Yüksel Koleji’nin düzenlediği YUKOMUN konferansında kullanılan MUNPoint.com konferans organizatörleri ve katılımcıları için büyük kolaylıklar sağlıyor. MUNPoint.com’un özellikleri arasında çevrimiçi bir şekilde tüm başvuruları almak, alokasyonları göndermek ve sertifikaları katılımcılara atamak yer alıyor. Üstelik döküman merzi ile belgelerinizi otomatik olarak sisteme yükelyebilir aynı zamanda chat modülü ile delegelerle ve konferans yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Takvimdeki 7 konferansın tercihi MUNPoint.com oldu. Yeni dönemde daha fazla konferansın yeni nesile ayak uydurarak MUNPoint.com’a geçmesini bekliyoruz. MUNPoint.com’da tüm sertifikalar QR kod ile doğrulanabilir ve istenilen zamanda indirilebilir. Bilgi için www.munpoint.com’u ziyaret edebilirsiniz.

5) MUNTurkey.com Ekip Başvuruları

MUNTurkey.com Nisan – Haziran dönemi için ailesine yeni üyeler katmaya hazırlanıyor. Siz de YouTube ve Instagramdaki yeni projelerimiz için bize destek olmak istiyorsanız lütfen web sitemizden başvuru formunu doldurun. Yeni  ekip üyelerimizle çalışmak için sabırsızlanıyoruz!

6) Junior MUN sayısı artıyor!

Son dönemdeki Junior MUN konferanslarında artış öne çıkıyor. Takvimdeki köklü JMUN konferansları olan EkinJMUN ve HisarJMUN’a ek olarak özel okulların ve özel akademilerin konferansları dikkat çekiyor. Nesibe Aydın Okulları’nın tüm Türkiye’de kurduğu JMUN kulüpleri ile çok başarılı çalışmalar sistematik olarak yürütülüyor. Yakında kurum için ve ulusal JMUN konferanslarını Nesibe Aydın Okulları’ndan bekliyoruz. Ayrıca Go Akademi’nin düzenlediği TRJMUN da katılımcılarına güzel deneyimler sunuyor. Bodrum TED Koleji de bu sene düzenleyeceği online MUN’ konferansına bir tane JMUN komite koyarak ortaokul öğrencilerinin gelişime büyük bir katkı sağlıyor! Yakında yeni JMUN konferanslarını duyuracağız!

7) Herkes için MODEL CJ

Sadece hukuk öğrencileri değil, hukuk ile ilgili tüm öğrenciler bu sene yüz yüze düzenlenecek olan MODEL CJ konferansına katılabilir. Konferans 3-5 Mayıs 2021’de ve Ankara Litai Otel’de düzenlenecek. Bilgi için https://www.modelcj.org/

Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz!

What do you think?

Written by MUNTurkey.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Procedure and Phrases for Chair by Merve Ceren ÇIRAĞ

Academic Skills MUN Will Teach You by Alara Wilson