in

WTFWTF CuteCute

Küresel Hedefler Proje Yarışması ve Basılı Materyaller

SDGs Project Contest and Printed Materials

MUNTürkiye olarak yeni bir projeye 2024 yılında imza atıyoruz. MUNTüriye’ye akredite olan MUN ve JMUN MUN kulüpleri için basılı materyaller, akıllı tahta uygulaması, ülke kartı ve terimler sözlüğünün yanı sıra Türkiye geneli çevrimiçi sınavlarla daha nitelikli bir kulüp çalışması yapılması konusunda çalışmalarımızı genişletiyoruz.

Eğer 2024 yılında, ikinci dönemden başlamak üzere bir MUN kulübü veya JMUN kulübü kurmak istiyorsanız ve basılı materyallerle haftalık 2 saatlik ders yapmak isterseniz bu set tam size göre. Küresel Hedefler temalı 16 ünite MUN ve JMUN terimleri ile birlikte hazırlanmış ve CLIL yöntemi ile dinleme ağırlıklı materyaller üretilmiştir. Dilerseniz de bu materyalleri kullanarak Küresel Hedefler Proje yarışmasına katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için https://forms.gle/zUVoCh3hyLYQaDzT7 forma tıklayabilir veya +90 552 604 16 86 numaralı telefondan bize yazabilirsiniz.

As MUNTürkiye, we are embarking on a new project in 2024. We are expanding our efforts to enhance the quality of MUN and JMUN clubs accredited by MUNTürkiye, providing printed materials, a smart board application, a country card, and a glossary of terms. Additionally, we aim to facilitate more effective club activities through nationwide online exams.

If you are interested in establishing an MUN or JMUN club starting from the second term of 2024 and conducting 2 hours of weekly classes with printed materials, this set is perfect for you. It comprises 16 units themed around Global Goals, prepared with MUN and JMUN terminology, and features materials focusing on listening skills using the CLIL method. You also have the option to participate in the Global Goals Project competition using these materials.

For detailed information, click on the form https://forms.gle/zUVoCh3hyLYQaDzT7  or contact us at +90 552 604 16 86.

 

What do you think?

Written by MUNTurkey.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

MUN Öğretmen Eğitimi Aralık – MUN Teacher Training December

1 Day MUN – JMUN Project 2024