in

Konferesanlarda Yaşadığımız En İlginç 8 Şey – Sıla SARIİBRAHİMOĞLU

Tesi Çöz, ve Çılgınlık Seviyesni Ölç! Dikkat ruhunun emekli biri olduğunu öğrenebilirsin!

 

Katıldığımız konferansların komitemiz çevresinde bize akademik anlamda kattıkları bir kenara dursun, aylarca tekrar tekrar anlattığımız anılar edinmemizi sağlıyorlar! Hepimizin her konferansta istisnasız yaşadığı 8 şeyi sizler için derledim. Her maddede de sürekli olarak konferans yapan arkadaşlarımın anılarını ekledim. Keyifli okumalar!  Keyifli okumalar 🙂

1.Dedikodu kutusundan hakkında çıkan dedikoduların tüm arkadaşlarının gözü üstündeyken okunması. Daha da fenası o dedikodunun konferans gazetesinde yayınlanması!

“Birden fazla dedikodu kutusu oluşturduk ve sonuncusunu gala yemeğinde açma kararı aldık. Ben gelesiye dedikoduların tamamı okunmuştu. Geldiğimde herkes etrafımısarıp ‘Sevgilin olduğunu yazan anonim kim?!’ diye soruyordu ama sorun şu ki benim sevgilim yoktu”

2.    Komite kurallarına uyulmadığında alınan, Hammurabi yasaları acımasızlığında cezalara maruz kalmak.

“Çalışma esnasında bildirimlerimi kontrol etmek fazla saygılı bir davranış değildi, kabul ediyorum. Ancak tüm komite bir olup kollarıma ve bacaklarıma ağda yapmalarını hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor! Bir erkek olmam ve hayatımda daha önce hiç ağda yapmamış oluşum durumu daha da kötüleştiriyor.”

3.    Hammurabi yasalarını günümüze uyarlayan akademik ve organizasyon takımı üyeleri de en az katılımcılar kadar zor anlar yaşayabiliyor.

“Bir konferansta ceza niyetine hazırladığım içecek sonucu ceza alan kız hastanelik olmuştu. Ben de korkudan bulunmama umuduyla çatıya çıkıp saklanmıştım. Kızın durumu iyi.”

4.    Şehir dışında düzenlenen konferanslarda sabahlara kadar oynanan oyunlar yüzünden bir sonraki gün boyunca çalışmalarda uyumama savaşı vermek.

“Oda arkadaşımla tanıştığımız ilk günden çok iyi anlaşınca biz saatin farkına bile varmadan sabah olmuştu. Bir saatlik uykuyla komite çalışmasına katılmak epey zordu. Ben uyuyakalınca komite başkanlarımın bütün yüzüme sürdüğü nutellayı temizlemek daha da zordu!”

5.    Kürsüde buyuk bir özgüvenle konuşma yaparken birdenbire duzen uyarısı almak.

“Ilk konferansımda atak konuşmacısıydım. Ekonomi komitesinin taslak metnini eleştirmek için kürsüye çıktım. Konuşmamın ortasında ekonomi komitesinin başkanı düzen uyarısı verdi. Konferans başkanı kürsüye ceketle çıkmam gerektiğini belirtince anlık bir tepkiyle ‘İyi de ceketim yok ki!’ diyerek başkana çıkışmıştım. Fazla heyecan beni agresifleştirebiliyor.”

6.    Yalnızca üç dört gün boyunca vakit geçirilen komite arkadaşlarıyla oluşturulan bağın yılların arkadaşlıkları kadar güçlü olması.

“Vegan olduğum için konferansta ikram edilen öğle yemeğini ilk gün yememiştim. İkinci gün için komite başkanım hayatında ilk defa yaptığı vegan keki getirmişti.”

7.    Gala yemeğinde Ben Fero şarkılarının ve Erik Dalının peş peşe çalındığı bir mekanda tüm gece dans etmek.

“Gala yemeğinden aklıma kazınan bir kare! Bir köşeye dizilmiş topuklu kadın ayakkabıları -bir koleksiyonu andırıyordu- ve erkeklerin boyunlarından başlarına transfer eden kravatlar!”

8.    “Daha önce hiç yapmadım” oyununda tüm kirli çamaşırları ortaya dökmek

“Samimiyet Sağlayıcı’ diyebilirim bu oyun için. Öyle ki daha önce kimse ile paylaşmadığımız sırlarımızı gönül rahatlığıyla ortaya döküyoruz. Bir arkadaşım dövmesini yıllardır ailesinden gizliyormuş. Yazları çok zor olsa gerek!”

 

 

Siz de unutmatığınız anıları bu postun altına paylaşın 🙂

What do you think?

Written by MUNTurkey.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ulusal Forumlar Anketi – Sudenaz Aleyke BARIŞ

How to Write a Declaration by Alara WILSON