1. NASBUF’19 nerede ve ne zaman düzenleniyor?
NASBUF’19 Aydın’ın Nazilli ilçesinde, 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenleniyor.

2. Konferansın katılım ücreti ne kadar?
Konferans katılım ücreti Komite Başkanları ve Gazeteciler için 100 TL, Delegeler için ise 120 TL olarak belirlenmiştir. (Komite Başkanı ve Gazeteci başvuruları kapanmıştır.)

3. NASBUF’19 konferansına kaç delege katılacak?
Konferansımıza 120 Delege, 16 Komite Başkanı, 11 Adet Gazeteci katılacaktır.

4. Konferans kaç gün sürecek?
25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında olup 3 gün sürecek.
5. Konaklama ücrete dâhil mi?
Konaklama ücrete dahil değildir. Sınırlı sayıda bulunan okul pansiyon kontenjanımız bulunmaktadır. Konferans süresince toplam 50 TL ödeyerek 3 gün boyunca okulumuz pansiyonunda konaklama gerçekleştirebilirler. 24 Ekim Perşembe akşamı gelecek katılımcılar ve 27 Ekim Pazar akşamı kalacak katılımcılar ek olarak ücret ödemeden pansiyonumuzda kalabilecekler.

6. NASBUF’19 a gelirken hangi havaalanına uçmalıyım? Ulaşımdan bahseder misiniz? Trenle veya otobüsle ulaşım nasıl?
Uçak ile gelecek katılımcılar İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inişlerini gerçekleştirip. Havaş veya diğer otobüs firmaları ile Nazilli’ye gelebilirler. Tren veya Otobüs ile Türkiye’nin her bir yerinden Nazilli’ye ulaşım sağlayabilirler. Ulaşım hakkında sorun yaşayan katılımcılar internet sitemiz üzerinden Baş Organizatörlerimizden bir tanesinin numarasını alarak iletişime geçebilirler.

7. Komiteler ve gündemleri neler?
Toplam 8 adet komitemiz bulunmakta ve bu komiteler sırası ile: Ekonomi, Dış Politika, Doğa ve Çevre, Medya, Eğitim, Sağlık, Teknoloji, Güvenlik. Detaylı komite bilgileri için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

8. Nazilli’de görülmesi gereken en önemli yerler nelerdir?
Meşhur ‘’Uzun Çarşı’’yı görmeden Nazilli’den ayrılmanızı hiç ama hiç istemeyiz. Uzun Çarşı’da aradığınız her çeşit ürünü bulabileceğinizi temin ederiz. Buraya gelenler genelde deniz olduğunu sanarak geliyorlar ama üzülerek söylemeliyim ki denizimiz bulunmamakta.

9. Konferansın başvuruları ne zamana kadar açık?
Delege başvurularımız 20 Eylüle kadar açık.

10. Konferans hakkında daha fazla bilgiye nasıl ulaşabilirim?
www.nasbuf19.weebly.com adresi üzerinden veya Instagram üzerinden @nasbuf19 kullanıcı adı ile forum hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.