in

MUN Öğretmen Eğitimi (ETZ Akademi İş Birliği ile)

MUN Öğretmen Eğitimi

Eğitim Tarihi: 31 Ağustos Cumartesi

Eğitim Yeri: ETZ Akademi- Vadistanbul Bulvar 2B Ofis

Eğitim Ücreti: 350 TL + KDV

Eğitim Dili Türkçe ve İngilizce’dir. İngilizce seviyesi en az B1 olmalıdır.

Gün boyu çay kahve ikramları olacaktır.

Ödeme ile ilgili detaylar için ETZ Akademi iletişime geçecektir.

MUN – Model United Nations Nedir?

MUN – Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, ortaöğretim kurumları, liseler, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok

akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi birimlerde görev almaktadır. MUN Konferanslarına katılan öğrenciler, bir ülke delegesi olarak konferanslara katılırlar. Böylece öğrenciler, dünya meselelerine başka ulusların bakış açısı ile bakabilmeyi öğrenmekte ve farklı ülkelerin coğrafi, sosyal, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

 

Öğretmenler için MUN:

MUN konferanslarının genel prosedürü hakkında bilgi sahibi olabilir, öğrencilerinizi Türkiye’deki ve yurt dışındaki MUN konferanslarına hazırlayabilir, haftalık MUN kulüp çalışmalarımızı sistematik ve düzenli bir şekilde icra edebilirsiniz. Ayrıca MUNTurkey.com’un saglayacagı dökümanları ve videoları arşivinize ekleyebileceksiniz.

Eğitmen Bilgileri:

Bahar ÖNAL:

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. O zamandan beri İstanbul’da çeşitli özel okullarda ve dil merkezlerinde İngilizce öğretmeni, bölüm başkanı, sınav koordinatörü, Comenius Proje direktörü ve MUN / JMUN Danışmanı olarak çalıştı. Öğrencilerini ulusal ve uluslararası MUN konferansları için büyük özen ve çaba göstererek eğitmiştir. Farklı MUN konferanslarına katılmak, öğrencilere düşünme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olma ve onları küresel sorunların farkında olan ve rakip delegelerinin işbirliğiyle sorunları çözmeye istekli bireyler olarak yetiştirme fırsatı verdi. MUN ve JMUN konferanslarının yanı sıra özel okullarda ve üniversitelerde düzenlenen birçok yerel / uluslararası ELT konferansında hem dinleyici hem de öğretim görevlisi olarak aktif  bir şekilde yer aldı. Dil Derslerinde Gerçek Amaçlı Otantik Materyaller Kullanmak (2005 yılında Terakki Okulları ELT Konferansında), İnternet ile EFL / ESL’yi Beslemek (2002’de HEV Kemerköy Okulları’nda) ve’ Yardım Elleriyle (2016’da TÖZOK’ta) ) – İngilizce öğretiminin akranlar tarafından sosyal sorumlulukla bütünleştirilmesi alanlarında sunumlar yapmıştır. Öğretmenlerin yalnızca Akademik Yazma ve MUN makaleleriyle olan bu verimli oturumundan faydalanmayacağına ve aynı zamanda konferansa değerli deneyimleri, bilgi birikimleri ve etkileşimleriyle katkıda bulunacağına inanıyor.

Anıl İPEKÇİ:

Anıl İPEKÇİ, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Pedagojik formasyon sertifika programını 2014 yılında Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. Başkent Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde yüksek lisans tezini yazmaya devam etmektedir. 2017 yılında Pilgrims’den öğretmen yetiştirme sertifikası almıştır.  Profesyonel kariyeri boyunca birçok MUN Kulübü kurdu, 100’den fazla MUN konferansına katıldı ve Türkiye’nin doğusundaki Uluslararası MUN konferansı olan MUNEF 2017’yi düzenledi. iki binden fazla aktif üyesi ve on dört binin üzerinde sosyal medya takipçisi olan Türkiye’deki lider MUN platformu olan MUNTurkey.com’un (2016) kurucusudur. Bu platform Türkiye genelinde MUN konferanslarını destekliyor ve MUN konusunda öğrencilere, öğretmenlere ve okullara eğitimler veryor.Aynı zamanda MUNTurkey.com sınırlarını yurtdışına da taşımayı planlıyor. Anıl İpekçi, üç yıldan beri devlet ve özel ortaöğretim okullarından, liselerden ve üniversitelerden öğrenci ve öğretmen yetiştiriyor. Kariyerinin tamamını MUN programına dayandırmayı planlıyor.

Bilgi ve kayıt için ETZ Akademinin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ETZ Akademi Web Sitesİ

What do you think?

Written by MUNTurkey.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

CUMUN’19 – 10 Questions & 10 Answers

GA Committees and the Best Way to Get Ready for them by Dila KADIGİL